V Kasperiańskie Dni Młodych
BĘSIU
Łukasz Bęś lub jak kto woli „Bęsiu”, jako czternastoletni chłopak „zbuntował się”. Jak sam opowiada, zaczął spotykać się z kumplami starszymi od siebie, brać narkotyki, kraść. Dziś Łukasz jest znanym raperem z Jeleniej Góry. Od sześciu lat zajmuje się muzyką. W tym roku wydaje swój trzeci album pt. „Przebudzenie”. Premiera jego pierwszego teledysku promującego płytę odbyła się 29 kwietnia w telewizji TVP 1 („Między ziemią a niebem”). Współpracuje z raperami z całego świata. Ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce i za granicą. http://www.teksciory.pl/besiu
ZESPÓŁ „POROZUMIENIE”
Skład (od „rytmów” żywy, zmienny):
Łukasz Jaszczuk „Luk’n” – gitary, śpiew; Grzesiek Aleksandrowicz „Aleks” – śpiew; Grzesiek Markowski „Defekt” – gitara; Piotrek Nurzyński – bas; Krzysiek Dąbrowski „Denwer” – perkusja; Paweł Chojnacki „ChoYo” – perkusja; Gwidon Wydrzyński – djembe; Wawrzek Jaszczuk „Zybi” – djembe Spotkanie wokalisty Aleksa i gitarzysty Luka w 2001 roku zrodziło zespół Bene*Regesz. Ta historia skończyła się po jednym roku wspólnego grania... Wiedzieli jednak, czego chcą najbardziej – grać modlitwę do JEZUSA – to z powrotem ich połączyło i to spowodowało, że się porozumieli – nie mogła więc pojawić się w nowym projekcie żadna inna nazwa, jak tylko POROZUMIENIE... http://adonai.pl/muzyka/?id=5
MARCIN JAKIMOWICZ
Redaktor „Gościa Niedzielnego”, pisarz, absolwent prawa. Jego najbardziej znaną książką są „Radykalni”. To bestseller wydawniczy. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi w Polsce przeczytało już o nieoczekiwanych nawróceniach na katolicyzm znanych muzyków polskiej niezależnej sceny rockowej. Je
go kolejne książki to: „Dziennik pisany mocą”, „Dno. Dziennik pisany niemocą”, „Drugie dno, czyli Muzyka i świąteczny nastrój”. http://pl.wikipedia.org
MAGDA NIEBUDEK
Grafik/projektant w redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, absolwentka arteterapii, z pasji fotograf. Warsztat fotograficzny, który poprowadzi, skierowany jest do osób chcących pogłębić wiedzę i rozwinąć umiejętności z dziedziny fotografii.
IV Kasperiańskie Dni Młodych
DAREK „MALEO” MALEJONEK
Kompozytor, wokalista i gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2 Tm²,3 oraz Arka Noego. Założyciel i lider Maleo Reggae Rockers. Członek Akademii Fonograficznej. Solowa płyta „Maleo” pt. „ZaZuZi” ukazała się w lutym 1998 roku. Album wypełnia muzyka reggae z elementami folkloru. Płyta spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej, czego efektem było powołanie do życia grupy MALEO REGGAE ROCKERS. Zespół zagrał ponad trzysta koncertów w całej Polsce (m.in. na Przystanku Woodstock). Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lata z Radiem. Uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie: „Pamiętamy 44– Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz w koncertach poświęconych walce o demokrację na Białorusi – „Solidarni z Białorusią”.
BOGDAN KULIK
Organizator warsztatów i szkoleń z zakresu rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz warsztatów rytmiczno – bębniarskich. Gry na bębnach uczył się od samego mistrza – Jerzego „Słomy” Słomińskiego. Właściciel szczecińskiej firmy Centrum Rozwoju Umiejętności. Współpracuje z ośrodkami kulturalno – edukacyjnymi, między innymi z Pałacem Młodzieży w Szczecinie, z Klubem Dąb i szkołami tańca.
KS. RAFAŁ JAROSIEWICZ
Ks. Rafał Jarosiewicz ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach, specjalizując się w tematyce ewangelizacji, a następnie studia doktoranckie na wydziale duchowości UKSW w Warszawie. Jest autorem książki „Ewangelizacja bez granic”, „Miłość chodzi po Woodstocku” (wydanej także na CD), wydawcą i aranżerem wielu płyt CD z autorskimi piosenkami i muzyką oraz innych. Jest dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, znanym ze stałej współpracy z hip-hopowymi zespołami Full Power Spirit i Stworzeni do Walki S.D.W. z inicjatywą Przystanek Jezus. Dał początek portalom ewangelizacyjnym: www.pozytywnego.pl oraz www.smsznieba.pl (znanemu z akcji „SMS z nieba”). Prowadzi dziesiątki rekolekcji i kursów ewangelizacyjnych w Polsce i za granicą.
JACEK TELER
III Kasperiańskie Dni Młodych
JACEK TELER
Alpinista z wieloletnim doświadczeniem w górach wysokich, mający na swym koncie m.in. ekstremalnie trudne wejścia w alpejskim stylu w górach Azji Centralnej oraz liczne inne wyprawy.
Jest autorem pierwszych polskich wejść na szczyty w górach Ałtaju, Tien-Szanu oraz wędrówek i włóczęg po dziewiczych rejonach Syberii i Azji Centralnej. Wspinał się w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Lider przeszło 20 wypraw wysokogórskich, uczestnik i kierownik licznych akcji ratunkowych w górach Azji. Dotychczas najwybitniejszym osiągnięciem górskim jest udział w „Polskiej Zimowej Wyprawie na K2 2002/2003” oraz zdobycie Piku Pabiedy (2004) uchodzącego za najtrudniejszy siedmiotysięcznik świata — uhonorowane wyróżnieniem Polskiego Związku Alpinizmu oraz nominacją do „Kolosów 2005”. Publikuje w pismach o tematyce górskiej i podróżniczej.
Jako filozof związany jest z Papieską Akademią Teologiczną w Krakowie. Był terapeutą w ośrodkach dla bezdomnych i uzależnionych, m.in. współzałożycielem częstochowskiego przytuliska.
LOVE STORY
Zespół Love Story to wymysł muzyczny pomyślany przez wielkie W. Serio. Z wielu względów obiektywnie niepowtarzalny. Dzięki autentyczności przekazu niepodważalny. Początki jego „grajności” umiejscawia się gdzieś w okolicach lipca 2006 roku, kiedy to w ciepły wieczór na rekolekcjach dla muzyków Strefa Chwały w Gródku n/Dunajcem Magda zrozumiała, że Bóg oferuje jej piękną i wielce szaloną przygodę. Szybko wysłała message do swojego rodzeństwa i znajomych i tak w lutym 2007 roku, w okolicach Walentynek, rozbrzmiał pierwszy koncert formacji Love Story. (...) Już wtedy Love Story zwiastowało coś nowego. Parę miesięcy później koncert przerodził się w płytę pod prostym a treściwym tytułem: Love Story: Live, będącą zapisem świadectwa młodych ludzi na temat tego, co oficjalnie nazywamy pociągiem do czystości przedmałżeńskiej. (...) W końcu ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Talitha kum. Już kilka dni po wpuszczeniu krążka w obieg, został on okrzyknięty Debiutem Roku przez Listę Przebojów „Muzyczne Dary” Darka Ciszewskiego i Janusza „Yaniny” Iwańskiego.
„Jeszcze raz sprawdza się zasada, że dobre teksty, przeważnie sugerują niekonwencjonalną muzykę. Siłą Love Story jest LOVE przez wielkie L. Zakochali się w Bogu, bo Bóg najpierw zakochał się w nich. Zakochali się w tym, co piękne, szlachetne i czyste. Absolutnie nie płyną z prądem. Są wyraziści i oryginalni.
Życzę zespołowi, aby pielęgnował przyjaźń i żył przebaczeniem. Aby przetrwał kryzysy, które nieuchronnie przychodzą. Przechodząc je po Bożemu, jesteśmy po stokroć silniejsi.
Życzę, aby Chrystus był Waszą siłą. Abyście umieli w Nim znaleźć źródło mocy do obrony tych wartości, o których śpiewacie i gracie.”Robert Cudzich, mąż, ojciec, gitarzysta jazzowy,
współtwórca Strefy Chwały,
jeden z filarów zespołu New Life M.
II Kasperiańskie Dni Młodych
MIREK „KOLA” KOLCZYK z zespołem Royal Rap
Mirek „Kola” Kolczyk, były diler narkotyków, w sposób jasny i bardzo mocny opowiada o swoim trudnym życiu. W tekstach piosenek można odnaleźć proste słowa, za którymi kryje się nawrócenie piosenkarza, osobiste doświadczenia z przemocą, narkotykami, alkoholem, pornografią, papierosami. Barwna historia jego życia rozpoczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej, kiedy zapalił pierwszego papierosa, a później wszystko potoczyło się bardzo szybko. Podczas któregoś kolejnego włamania „wpadł”, po wyjściu z więzienia przestał kraść, ale zaczął handlować marihuaną i haszyszem.
Pewnego razu był sam u mamy, brał prysznic i myślał o swoim życiu. Widział siebie innymi oczyma — jakby z góry. Patrzył na swoje marne życie i w końcu zdjął maskę z twarzy. Tym razem nie mówił, że będzie dobrze. Nie miał już siły nic udawać, upadł na kolana i zaczął szlochać. To nie był płacz, to było wycie. Zaczął wołać do Boga, aby zmienił jego życie. Wołał: „Boże, pomóż mi żyć, bo ja sam nie potrafię.” I Bóg wysłuchał go — „Kola” zmienił swoje życie, zaczął ewangelizować ludzi. Teraz wie, że chce mówić o tym, co zrobił dla niego Bóg. „Kola” stał się nowym, silnym człowiekiem.
ROYAL RAP powstał w roku 2008 z inicjatywy dwóch raperów: Mirka “Koli” Kolczyka i Jerzego “Yuro” Pieniążka, w 2010 dołączył Kamil „dj EL” Sołdacki. Charakter kapeli to klasyczne rapowe bity, crunk, soul, funk, trip hop.
Royal Rap to coś więcej niż muzyka. To grupa ludzi cechujących się pokojem i radością. W życiu spotkali się z miłością, która uwalnia od strachu, beznadziei i poczucia odrzucenia. W ich tekstach usłyszysz przesłanie, które może wyzwolić człowieka i na stałe zmienić jego życie. Podczas spotkania z nimi, ludzie niejednokrotnie doświadczali uwolnienia z nałogów i depresji.
Płyta „Duchowa Rewolucja” to efekt wielomiesięcznej pracy w studio. Materiał został w całości zaaranżowany, zrealizowany i zmixowany przez Jerzego „Yura” Pieniążka. Mastering materiału powierzony został Grzegorzowi Piwkowskiemu z pracowni masteringowej High End Audio.
Co tak naprawdę jest ich tajemnicą? Aby tego doświadczyć, trzeba przeżyć to samemu... Sprawdź profil Rayal Rap na MySpace
DAGMARA
Terapeutka zajęciowa i instruktor terapii uzależnień. Posiada bogate doświadczenie pracy z młodzieżą. Autorka autobiograficznej książki pt. „W stronę życia”. To prawdziwa, choć niewiarygodna historia. Kobieta ukazuje w niej swoje piekło uzależnienia: brak nadziei, zerwane relacje z bliskimi, poszukiwanie własnej tożsamości i miłości.
TEATR „A”
Zawodowy, offowy teatr religijny. Działając od 1997 r. w swoim dorobku ma 17 autorskich premier, m.in. musicale, spektakle muzyczne, parakabaret biblijny, komedię angelologiczną, formy oratoryjne, performance, moralitet oraz widowiska uliczne.
Teatr „A” stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami europejskiej awangardy teatralnej, sięga do polskiej kultury ludowej, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi lub staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się muzyką i choreografią tańców ludowych.
Przedstawienie „JONASZ” to opowieść o człowieku, który próbował przechytrzyć Pana Boga. Opowieść o Bogu, który troskliwie szuka człowieka i „pisze prosto” na koślawych ludzkich wyborach.
I Kasperiańskie Dni Młodych
VIOLETTA BRZEZIŃSKA
Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”, który zwyciężyła brawurowo wykonując piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Dołączyła do grona artystów występujących w słynnym musicalu „Metro”, w którym grała jedną z głównych ról. W „Metrze” nie tylko śpiewała, ale również musiała opanować skomplikowaną choreografię (stepowanie, taniec jazzowy, modern, klasyczny). Dla młodziutkiej 19-letniej dziewczyny był to najlepszy i najbardziej wszechstronny warsztat pracy scenicznej, jaki można było sobie wymarzyć. Z teatrem BUFFO współpracowała 6 lat, występując na największych scenach, halach koncertowych, sportowych w całym kraju, a także we Francji. W 2001 roku otrzymała I nagrodę dla najlepszej wokalistki na Festiwalu Młodych Talentów w Rawie Mazowieckiej, gdzie występowała z zespołem STAWY JANA z Łodzi; w tym samym roku otrzymała wyróżnienie na II Przeglądzie Jazzowym w Łodzi występując z zespołem TDI. W roku 2000 została solistką zespołu SARUEL, z którym nagrała kilka płyt, zarówno studyjnych jak i live, koncertowała w różnych miastach Polski, a także dwukrotnie w Italii. Współpracowała ponadto z zespołem 40 i 30/70. Gościnnie występuje z rodziną Pospieszalskich w koncertach kolędowych. Gościnnie zaśpiewała z popularnym brytyjskim artystą Chrisem de Burgh, ponadto z Januszem Bigdą, Krzysztofem Krawczykiem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Mariuszem Czajką, Magdą Anioł, a także z zespołami: Full Power Spirit, Triquetrą, chórem Voce Angeli, TGD, De Mono.
FILIPSCY — zespół rodzinny
Swoją muzykę nazywają chrześcijańską, ale przyznają, że jest na tyle uniwersalna, by grać ją w młodzieżowych klubach. Zespół początkowo grał na imieninach w gronie najbliższych. Po pewnym czasie przygotowali pierwszą płytę — „Spacer z Jezusem”. O dziwo, została sklasyfikowana w roku 2008 w pierwszej dziesiątce albumów religijnych Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego. Piosenka z tej płyty została też Piosenką Roku rozgłośni Radia Maryja, co było dla nich miłym zaskoczeniem. Ich piosenki są inspirowane poszukiwaniem wiary. Chcą odkrywać Boga wciąż na nowo, dlatego teksty odgrywają u nas bardzo ważną rolę. W Wydawnictwie Pomoc ukazały się dwie płyty tego zespołu: „Spacer z Jezusem” i „Wierz tylko...